Aktualności

2012-06-28 11:19:11
Street View znów z wizytą w Polsce
Zdjęcia z pierwszej wizyty samochodów Street View w naszym kraju zdobyły spore zainteresowanie wśród użytkowników i wywołały całkiem duży entuzjazm wśród osób, które mogły i mogą w prosty sposób przeglądać Mapy Google w poszukiwaniu mniej lub bardziej znanych miejsc i lokalizacji.

W odpowiedzi na liczne pytania ze strony polskich Internautów pojazdy Street View od 10 maja ponownie wyjechały na ulice Polski w następujących województwach, mianowicie: dolnośląskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. W każdym z nich samochody Street View zagoszczą w przynajmniej w jednym z miast fotografując otaczającą przestrzeń, którą po kilku miesiącach w postaci przygotowanego materiału (poprzez dokonanie stosownych obróbek polegających również na łączeniu obrazów w panoramy 360º) z powodzeniem będzie można przeglądać za pośrednictwem Map Google z funkcją Street View i co ważne będzie ona dostępna dla użytkowników na całym świecie. Także- wypatrujcie i czekajcie na rezultaty.

Może aura dopisze i pojazdom Street View uda się zaprezentować ciekawe i słoneczne miejsca, których w naszym kraju nie brakuje.

Źródło: www.googlepolska.blogspot.com

2011-10-31 11:22:10
Jakie działania przeprowadzać w SEO
Niewątpliwie to pytanie pada z ust niejednego właściciela strony internetowej, który pragnie w skuteczny sposób wypromować swoje usługi i produkty. Kiedy to Google wprowadził nowy algorytm Panda można było zauważyć pojawienie się licznych spadków pozycji witryn www, które dotychczas znajdowały się na wysokich miejscach w indeksie. Jill Whalen będący szefem firmy konsultingowej SEO Hight Rankings stwierdził, że klasyczne metody stosowane w pozycjonowaniu nieco zmniejszają zakres swojego oddziaływania niż to było dotychczas. Jak wspomina nie wystarczy już: wybrać bogatą w słowa kluczowe domenę, stworzyć stronę na gotowym szablonie, zrobić linki wewnętrzne do stron produktów z opisowymi tekstami linków, użyć tych samych słów kluczowych w tytule i w tagach H, zgłosić stronę do wielu katalogów czy też wysłać linki na bloga i fora. W zdecydowany sposób wskazuje on na działania przeprowadzane w ramach szeroko pojętego social media marketingu, które miałyby zachęcać klientów do umieszczania opinii na temat firmy bezpośrednio w Sieci. Inwestycja w promocję za pośrednictwem mediów społecznościowych powinna stać się kolejnym krokiem, o którym nie powinna zapominać każda firma, która chce zaistnieć w wirtualnym świecie i zdobyć zainteresowanie wśród użytkowników.

Źródło: www.webhosting.pl

2011-10-31 11:19:05
Google Chrome dogania konkurencję
StatCounter.com opublikował niedawno badania, z których wynika, że z przeglądarki Google Chrome na całym świecie korzysta już 20,7% użytkowników, co ewidentnie wskazuje na fakt, że produkt giganta z Mountain View skutecznie dogania konkurencję. Jak twierdzi prezes firmy badawczej Aodhan Cullen sukces Chrome "...w dużej mierze zawdzięcza popularnej wyszukiwarce Google".

Przeprowadzone analizy zwracają również uwagę na znaczący spadek zainteresowania Internet Explorer, której procentowy udział na rynku przeglądarek wynosił w czerwcu 44% (w ubiegłym roku liczba ta oscylowała w granicach 50 % udziału). Wiele wskazuje na to, że Chrome będzie mocno konkurował również z Firexoxem, z którego korzysta ok. 28% internautów i być może nastąpi to już w niedalekiej przyszłości, co podkreślają specjaliści.


Źródło:
www.dobreprogramy.pl
www.interaktywnie.com

2011-09-19 07:09:37
Twój świat w 3D
Geo modelowanie jako proces tworzenia trójwymiarowych modeli dla Google Earth i Map Google noszące nazwę Twój świat w 3D zostało udostępnione dla polskich użytkowników. Każdy, kto to jest zainteresowany połączeniem architektury z geografią w trzech wymiarach może w efektowny sposób rozpocząć nową przygodę. Serwis Twój świat w 3D przeszedł gruntowną przebudowę i stwarza jednocześnie atrakcyjne możliwości dla użytkowników, co jednocześnie jest doskonałą zabawą. Szczegółowe odwzorowanie miast i wsi na mapie 3D jest również idealną okazją do zaprezentowania swojej miejscowości całemu światu oraz dodatkowej promocji firm znajdujących się w najbliższej okolicy. Specjalnie przygotowane narzędzia umożliwiają kreowanie modeli w 3D w wyjątkowo krótkim czasie. Społeczność korzystająca z nowatorskiego programu Google liczy coraz większe grono osób. Źródło: www.googlepolska.blogspot.com

2011-08-25 08:58:11
Nawigacja w Mapach Google

Użytkowników korzystających z urządzeń wyposażonych w system Android z pewnością ucieszy wiadomość, że Google wprowadził nowe- niezwykle praktyczne narzędzie, którym jest Nawigacja w Mapach Google (Beta). Warto mieć na uwadze fakt, że jest to bazujący na internecie system nawigacji GPS, który został wyposażony w liczne funkcjonalności, mianowicie: wyszukiwanie głosowe, widok satelitarny, wyszukiwanie jak na Mapach Google, informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne wyszukiwanie wzdłuż trasy, Street View (gdy będzie dostępne w Polsce). Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, jednak należy nie zapominać, że operatorzy komórkowi pobierają opłaty za przesyłanie danych, które jest niezbędne do działania Nawigacji w Mapach Google. Jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż nie wahajmy się używać możliwości, jakie udostępnia nam Google, żeby skutecznie i sprawnie dotrzeć do wytyczonego celu.


Źródło: www.googlepolska.blogspot.com

2011-08-25 08:57:41
Wybieramy wizytówkę na Street View

Google zachęca do głosowania w plebiscycie "Patrzcie Polska!Wybieramy naszą wizytówkę na Street View"

Użytkownicy mają możliwość zagłosowania na Polską Wizytówkę w Street View, która będzie widoczna na Mapach Google. Z kilku tysięcy nadesłanych zgłoszeń zostało wyłoniona lista 15 finalistów, którymi są najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w Polsce warte sfotografowania. Tylko jedno z nich może zająć zaszczytne miejsce i stać się wyjątkową wizytówką. Głosy można oddawać za pośrednictwem strony www.google.pl/streetview/polska w terminie do 26.07. Na oficjalnym blogu Google została ujęta informacja, że "Zwycięzca plebiscytu będzie również specjalnie wyeksponowany w internetowej galerii polskich skarbów". Sprawdź czy znane Tobie miejsce znalazło się wśród laureatów!


Źródło: www.googlepolska.blogspot.com

2011-08-25 08:57:10
Sprawdź pogodę na Mapach Google
Dla użytkowników korzystających z Map Google została udostępniona nowa opcja umożliwiająca sprawdzanie pogody. Teraz, każdy zwolennik systematycznego monitorowania stanów pogodowych może weryfikować je w dowolnie wybranej lokalizacji uzyskując szczegółowe informacje o panujących i nadchodzących warunkach atmosferycznych. Dane pokazujące się Internautom bezpośrednio pochodzą z The Weather Channel i US Naval Research Laboratory. Google wprowadził całkiem atrakcyjną propozycję będącą sporą konkurencją dla licznych serwisów pogodowych, pozostaje tylko czekać czy je wyprzedzi zajmując pozycję lidera.

2011-08-09 09:50:13
Połączenia telefoniczne z Gmaila
Użytkownicy w Polsce korzystający z poczty Gmail mogą już korzystać z nowej opcji związanej z wykonywaniem połączeń telefonicznych do osób, które widnieją w osobistej adresowej książce pocztowej. Wystarczy kliknąć w zaznaczoną na zielono ikonkę "Zadzwoń" i zostanie uruchomiony prosty instalator wymagający pobrania rozszerzenia, a po uruchomieniu aplikacji zostanie bezpośrednio wyświetlona klawiatura numeryczna. Stawki za telefonowanie w Polsce wynoszą odpowiednio 8 eurocentów za minutę połączenia w przypadku rozmów na telefon komórkowy, natomiast na telefon stacjonarny kwota wynosi 2 eurocenty za minutę. Pozostałe stawki uzależnione są od wybranego przez nas kraju (np. z Meksykiem to koszt 11 eurocentów za minutę połączenia, z Chinami lub Indiami to tylko 2 eurocenty). Opłata może zostać uiszczona w jednej z czterech walut: euro, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich lub dolarach kanadyjskich w formie wcześniejszej przedpłaty .Usługa Google stała się konkurencyjna dla popularnego Skype'a jak i Gadu-Gadu, który również oferują atrakcyjne pakiety na rozmowy telefoniczne.

2011-08-09 09:48:57
Konkurs Doodle 4 Google
Konkurs Doodle 4 Google, w którym to dzieci rysują własną wersję loga Google został ogłoszony po raz pierwszy w Polsce w kwietniu bieżącego roku. Inicjatywa ta została zaadresowana do dzieci z klas I-III oraz IV-VI , które mogły wykazać się swoją kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. Jak się można było spodziewać napłynęła niezwykle ogromna ilość prac, spośród których jury wytypowało 10 finalistów. Do 20 czerwca internauci mieli możliwość wzięcia udziału w głosowaniu na stronie google.pl/doodle4google na najlepszego ich zdaniem doodla, który w pierwszym dniu objęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej znajdzie się na głównej stronie Google.pl, co nastąpi już 1 lipca. W wyniku zakończonego głosowania zwycięstwo przypadło pracy zatytułowanej „Każdy wie, że w Polsce górale pod Giewontem wypasają owce”autorstwa Martyny Króliszewskiej z Murzasichla. Proponujemy odwiedzić stronę http://www.google.pl/intl/pl/doodle4google/2011/ za pośrednictwem, której można uzyskać informacje o doodlach i poznać wybraną grafikę.

Źródło: www.googlepolska.blogspot.com

2011-07-15 12:23:24
Co warto wiedzieć o przeglądarkach?
Każdy, kto pragnie uzyskać wiedzę o nowoczesnych technologiach wykorzystywanych w sieci koniecznie powinien zapoznać się z udostępnioną przez Google interaktywną książką zatytułowaną "20 rzeczy które należy wiedzieć o przeglądarkach i internecie". Wnikliwa lektura tej pozycji umożliwia zrozumienie wielu istotnych zagadnień bezpośrednio związanych m. in. z takimi tematami jak HTML5, JavaScript i CSS. Książka została okraszona wyjątkowymi ilustracjami autorstwa Christopha Niemanna.

Zachęcamy do czytania pod adresem: http://www.20thingsilearned.com/pl-PL

2011-07-15 12:22:45
Wyszukiwanie społecznościowe
Całkiem niedawno na oficjalnym blogu Google ukazała się informacja, że w Polsce jak i w innych krajach na świecie zostało uruchomione wyszukiwanie społecznościowe, które wcześniej nie było dostępne. Żeby móc skorzystać z tej opcji użytkownik musi być zalogowany do swojego konta Google. Wyszukiwanie społecznościowe sprowadza się do kwestii, w której ,,wyniki wyszukiwania pochodzące od naszych znajomych są wplecione w ogólne wyniki wyszukiwania Google”. Wszechstronność wyszukiwarki społecznościowej umożliwia nam m. in. dostęp do linków, którymi ludzie dzielą się na Twitterze i w innych serwisach znajome nam osoby. Ponadto poprzez nowe ustawienia istnieje możliwość wyboru , które z kont pokazywać w publicznym profilu Google. Wszystko bo to, żeby rezultaty wyszukiwania w jak najwyższym stopniu były trafione i spełniały oczekiwania w kwestii potrzebnych nam zagadnień oraz informacji.

Źródło:
www.googlepolska.blogspot.com

2011-06-27 13:51:36
Moc Facebooka
O tym jak potężna jest siła Facebooka nie trzeba nikogo przekonywać. Media społecznościowe wniknęły w naszą świadomość ale i działania jakie wykonujemy za pośrednictwem wirtualnej przestrzeni zamieszczając liczne opinie, komentarze i spostrzeżenia. Promocja firm z wykorzystaniem Social Media przeżywa niezwykłą popularność, co każdy internauta z powodzeniem może zauważyć w poszukiwaniu konkretnego produktu czy też usługi. Na stronie portalu firmy analitycznej Socialbakers został opublikowany najnowszy raport dotyczący aktualnych statystyk Facebooka, z którego wynika, że liczba użytkowników stale wzrasta i zbliża się do liczby 700 milionów, co w efekcie stwarza imponujący wynik. Droga jaką przebył w Facebook w krajach na całym świecie pozwala odnotowywać zaskakujące rezultaty. W przeciągu ostatniego miesiąca niekwestionowany rekord należy do Brazylii, gdzie konto założyło ponad 1,9 mln osób. Natomiast w Argentynie, Indiach czy Meksyku średnio co miesiąc do społeczności Facebooka dołącza średnio milionów użytkowników. W tyle nie pozostają takie kraje, jak: Anglia, Włochy, Belgia, Hiszpanie czy Niemcy, które uplasowały się w drugiej dziesiątce przytaczanego raportu. Jeżeli tylko obecny wzrost będzie nadal utrzymywany perspektywa przekroczenia granicy 1 miliarda kont na Facebooku ma realne szanse. Źródło: www.dobreprogramy.pl www.socialbakers.com

2011-06-06 12:11:16
GOOGLE – 3D W WYSZUKIWARCE
Nowa wtyczka Google O3D to rozwiązanie podyktowane potrzebą modyfikacji i uatrakcyjnienia prezentacji grafiki w sieci. Nowe API Google to perspektywa przedstawiania na stronach realnego formatu trójwymiarowego. Do tej pory funkcja taka była dostępna jedynie w aplikacjach uruchamianych za pośrednictwem Google Earth lub SketchUp.

Zasadniczym atutem O3D jest dostępność wtyczki dla wszystkich popularnych przeglądarek (Firefox, Internet Explorer, Safari, Chrome) i systemów operacyjnych. Nowa wtyczka Google daje możliwość modyfikacji zawartości z użyciem Java Script.

Jest to rozwiązanie wydajne i funkcjonalne, jednak na tyle nowe, że trudno określić wszystkie jego realne atuty. Staną się one z pewnością w pełni widoczne w trakcie sukcesywnego rozwoju aplikacji. O3D z założenia ma wspomóc pracę developerów uatrakcyjniając i ułatwiając budowę trójwymiarowych prezentacji.

2011-06-06 12:11:04
SIMILAR IMAGES
Google Similar Images to nowa usługa Google Labs. Jest to póki co eksperymentalna forma wyszukiwarki, której zadanie stanowi przeglądanie i odnajdywanie ilustracji na podstawie fraz kluczowych. Zasadniczym,decydującym o innowacyjności atutem tej wyszukiwarki jest możliwość zawężenia wyszukiwania do ilustracji podobnych do zdjęcia znalezionego wcześniej przez użytkownika. Nowością jest więc podobieństwo ustalone na podstawie wyglądu, a nie opisów.

Po wyszukaniu określonej grafiki i kliknięciu w link Similar Images uruchamiane jest automatycznie nowe wyszukiwanie, w ramach którego, w wynikach otrzymujemy ilustracje podobne do oryginalnego obrazu. Jest to idea niezwykle funkcjonalna, daje bowiem możliwość szybszego, sprawniejszego i bardziej efektywnego wyszukiwania pożądanych grafik.

2011-05-31 11:25:14
GOOGLE FRIEND CONNECT PO POLSKU
Google Friend Connect, usługa mająca swoją premierę w maju 2008 roku, od lipca 2009 została udostępniona użytkownikom w 46 językach, w tym także polskim. Określana mianem Sieci Znajomych, usługa ta w przeciągu roku funkcjonowania zdobyła popularność wśród pięciu milionów Internautów.

Google Friend Connect umożliwia utworzenie przystępnej platformy społecznościowej, którą można zastosować na każdej stronie internetowej. Nie ma potrzeby wprowadzania zmian w kodzie, gdyż jest on generowany w sposób automatyczny. Wchodząc na stronę google.com/friendconnect i postępując według podanych instrukcji będziemy mogli w pełni korzystać z usługi, wprowadzając nazwę i adres URL witryny internetowej wraz z wybranymi gadżetami. W dalszej kolejności wystarczy skopiować i wkleić fragmenty kodu w swojej stronie. Należy podkreślić, że Sieć Znajomych integruje w sobie usługi logowania, sieci społecznościowych, ujednoliconych profili wraz z obsługą kanałów RSS/Atom. Aplikacja ta udostępnia sporo użytecznych funkcji (możliwość zamieszczania komentarzy, opinii, recenzji itp.).

Wykorzystanie Google Friend Connect sprowadza się do pełnej integracji strony internetowej wraz z innymi portalami społecznościowymi.

2009-07-16 15:08:37
O POWSTANIU STRONY
Serwis Najwyższa Pozycja powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie podyktowane przez rynek technologii internetowych. W związku z koniecznością pozycjonowania witryn zorientowanych na zaistnienie w sieci, niezwykle ważną rolę odgrywają poszczególne elementy strony, które dopiero przy właściwych parametrach przekładają się na efektywność danej witryny.

Najwyższa pozycja zależy od właściwej optymalizacji strony pod kątem najpopularniejszych wyszukiwarek. Pojedyncze elementy strony, których parametry wykraczają poza normę, są w stanie całkowicie zniweczyć koncepcję jej efektywnego wypozycjonowania. Dlatego tak istotna jest pełna kontrola nad kodem strony. Serwis Najwyższa Pozycja daje możliwość dogłębnej analizy wszystkich elementów strony. Zależało nam na stworzeniu serwisu, służącego do kompleksowej weryfikacji poszczególnych składowych wybranej witryny. Zapewniamy skuteczną i bezpieczną diagnostykę strony, która po ewentualnych modyfikacjach zyska na jakości, a tym samym stanie się bardziej przyjazna dla wyszukiwarek.